A magyar kis- és közepesvállalkozók fulladoznak a bürokráciában, hatalmas terheket nyögnek, és megfojtja őket az állam, nem segíti őket. A kormány csak a saját strómanjait segíti, miközben azok a cégek, akik kockázatot vállalnak, munkahelyeket teremtenek, fejlesztenek sokszor nehéz helyzetben vannak. Ezért mi az Együttben azt ígérjük, hogy nekik mi támasz leszünk, nem pedig teher. Ezzel a 10 intézkedéssel már csak a magyarok vállalkozókedvén múlik a siker, abból pedig nincs hiány.
- Csökkentjük a béreket terhelő járulékokat
Rengeteg magyar cég szeretne új munkaerőt fölvenni, vagy a meglévő dolgozóknak végre érdemi béremelést biztosítani. Míg a nyereséget terhelő társasági adó szintje alapján Magyarország egy offshore adóparadicsom, a bérekre rakódó közterhek még mindig óriási nehézséget jelentenek a kis és középvállakozások számára.
- Csökkentjük a banki költségeket
A magas pénzügyi költségek pedig megfojtják a kisvállalkozások működését. Az államnak szerepet kell vállalnia a piaci verseny erősítésében, a bankkártya-elfogadói hálózat bővítésében, és a tranzakciós költségek csökkentése érdekében. . Megszűntetjük a kasszák online bekötése mögötti korrupt maffiarendszert, és felgyorsítjuk a bankkártyás fizetések jóváírását.
- Bevezetjük az eurót
A kis- és közepes vállalkozások számára különösen nehezen kezelhetőek az árfolyam-ingadozások. Az euró bevezetése megkönnyíti, hogy kiszámíthatóan tudják bővíteni a piacaikat és vevőkörüket Magyarország határain túl is, miközben a pénzváltás költségeit is megtakarítják.
- Csökkentjük a cégek adminisztrációs terheit
Az internet korában mindent megteszünk azért, hogy a sárga csekkek, papíralapú számlák és fölösleges adminisztráció tengeréből kivezessük a vállalkozókat. A hivatali űrlapokat emberi nyelvre fordítjuk le, az adminisztrációs terhek növekedését pedig egy plafonszabállyal állítjuk meg: a jövőben csak úgy lehet bevezetni bármilyen új, bürokratikus terhet, ha ugyanekkor egy másikat meg is szüntet az állam..
- Nem kell mindenről áfás számla
A vállalkozások költségeinek 5%-ig nem kell majd áfás számlát kérni, az egyszerű nyugta is megfelelő lesz, így a megszüntetjük kis értékű vásárlásokhoz kapcsolódó számlák kiállítása miatti időpazarlást.
- Egyszámlás járulék- és adófizetés
Az adófizetők egy bankszámlaszámra, egyetlen utalással befizethetik az összes közterhüket, és az állami szervek feladata megszervezni, hogy ezt a bevallások alapján szétválogassák.
- Büntetés helyett először sárga lapot!
Bizonyos esetekben lehetővé tesszük, hogy a kisebb hibák miatt a hatóságok először ne büntessenek, hanem a cégek csak egy figyelmeztető „sárga lapot” kapjanak. Mert az állam van értünk, nem mi vagyunk az államért.
- Gyorsítjuk a jogérvényesítést
Egyes polgári ügytípusok esetében permegelőző mediációt vezetünk be, hogy csökkenjen a bíróságok terheltsége, és gyorsuljon a peres ügyek elbírálása. Visszaszorítjuk a lánctartozást, megteremtjük a lehetőségét, hogy igazolt teljesítés esetén automatikus fizetési biztosítékot lehessen kikötni. Az állami beszerzések esetén kötelező késedelmi kamatfizetést írunk elő.
- Adóalkotmányt a kiszámíthatóságért
Az adószabályokat csak évente egyszer lehet majd változtatni, így előre lehet tervezni, hogy milyen közterhekkel kell számolnunk, és nem terheljük a vállalkozások a jogalkotás folyamatos nyomon követésével.
- Segítjük a fiatal vállalkozókat
Programot indítunk a fiatal vállalkozók támogatására, segítjük az innovációt, kedvezményeket biztosítunk az első vállalkozásukat beindítóknak.
Az Együtt szeptember közepén mutatta be választási programját, ahol, többek között, ezek a javaslatok is szerepelnek. Közel ötszáz választási ígéretünket itt olvashatjátok a szabad és igazságos Magyarországról. Orbán Viktor leváltása után ilyen országot építünk.